cenník

makovica leto
makovica leto
makovica leto
Recycled & Upcycled

Letné kúpalisko Makovica je pôvodom požiarna nádrž na zachytávanie prebytkovej vody zo sedemdesiatych rokov 20. storočia. V roku 2000 sme ju adaptovali na plavecký bazén, aby sme využili hotovú stavbu, ktorá by inak zostala nevyužitá a chátrala. Spĺňa všetky technické i hygienické podmienky pre rekreačné využitie a je napájaná pramenistou vodou.

Využívame teplé letné dni

Makovica je ako letný, len niekoľkodňový kúpací festival. Jej sezóna je v našich klimatických podmienkach krátka, obvykle cca 20 teplých letných dní. Sledujte túto stránku, vždy sa včas dozviete, kedy máme otvorené a môžete si užiť plávanie v neobvyklom, takmer 100-metrovom oválnom bazéne.

Kúrime si slnkom

Plavecký bazén má betónové dno a okraje, slnko vyhreje vodu na teplotu 22 - 27 °C za pár dní. Jeho hĺbka prechádza plynule od 0 - 3,5 metra, teplota vody je preto pohyblivá aj počas dňa.

Voda je náš poklad

Spomienky na Makovicu budú príjemné. Aj kvôli čistučkej a osviežujúcej vode. Je minimálne chemicky upravovaná, má permanentný prítok a odtok a plávanie v nej bude jedinečným zážitkom. Odvážni môžu vyskúšať skokanský mostík, pupkáč do vody sa podarí každému.

Zažili ste už svätý pokoj?

Makovica poteší v lete i v zime každého, kto sa chce vyhnúť preplneným miestam. Sme priateľmi pomalého turizmu a užívame si jednoduché radosti. Nebaví vás plávať? Vezmite si bicykel. Porozprávajte s priateľmi. Prejdite sa. Nazbierajte jahody. Kto má za plotom les, nepozná nudu.

Čo Makovica nie je

Veríme, že vzájomné porozumenie a rešpekt prospieva pohode všetkých hostí. Rovnako, ako výber správneho cieľa cesty. Nie sme celoročným aquaparkom, termálnym kúpaliskom, zábavným parkom ani voľne prístupnou vodnou nádržou. Radi privítame celú vašu rodinu v čase, kedy hľadáte pokojný oddych a ste naladení nechať na seba pôsobiť prírodu a jej živly.

Čistý životabudič

Prírodný charakter a skvelé podmienky na kúpanie
v teplých dňoch. Bezpečný priestor pre poctivé ničnerobenie, oddych a pôžitok z plávania v čistej, pramenitej vode, filtrovanej lesom.

 

Makovica nechce byť dokonalá. Má osobitý šarm, rukopis, svoj okruh návštevníkov a svet je krajší s ňou, ako bez nej. Svoje brány otvára len v najteplejších letných dňoch, ale potom je to labúžo.

 

← Aby bolo vaše spoločné rande bez prekvapení, je dobré poznať pár základných faktov z jej životopisu.

Benefity

Ticho je formou starostlivosti
o seba. Vzrušujúce rande, na ktoré pozveme vlastné myšlienky.
Ale kde ho nájsť?

Na Makovici vyrábame okrem kľudu aj zelenú a modrú.
Vymeňte mesto za svätý pokoj periférie, možno práve toto potrebujete.

Spravíme vám kávu, ponúkneme niečo chutné a budete sa cítiť
ešte lepšie.

Lesné prostredie, ste na slnku i v tieni
Pohodlná dostupnosť a parkovanie autom
Autobusová zastávka priamo na mieste
Terasa s kávou, nápojmi a zmrzlinou
Pramenitá, čistá voda na pitie i kúpanie
Bistro s domácou kuchyňou
Platba kartou vo všetkých pokladniach
Vonkajšie a vnútorné sprchy, WC
Veľa miesta pre plavcov a skokanov
Čapované pivo a nápoje
Rýchla wi-fi v areáli zdarma + webkamera
Stojany na bicykle v areáli
Ceny vstupeniek
Dospelí € 8
Deti, študenti (ISIC) € 7
Deti do 3 rokov € zdarma
Permanentka /10 vstupov
kedykoľvek v sezóne /dospelý
€ 64 * (dva vstupy zdarma)
Permanentka /10 vstupov
kedykoľvek v sezóne /junior
€ 56 * (dva vstupy zdarma)
Časový plavecký lístok /1 hodina € 4
Vstup po 16.00 hod. € 6
Vstup po 17.30 hod. € 4
Rodina, 2 dospelí + 1 dieťa € 22
2+2 € 26
2+3 € 32
2+4 € 38
* Všetky ceny sú uvedené s DPH

dodatočné informácie

Ako môžeme
k udržaniu cien
prispeť každý
za seba

Ustrážme svoju ekologickú stopu

Sme vybavení tak, aby miesto, na ktorom hosť leží alebo sedí pri konzumácii, zostalo čisté i po jeho odchode a nezvyšovalo náklady na upratovanie a personál. Buďme ohľaduplní k ostatným.

Vážme si vodu, jej relatívny dostatok a šetrime ňou

Sucho bude v budúcnosti častejšie, je fajn si zvyknúť. Samozrejme – s dodržaním hygienických štandardov. Nie je samozrejmosť, že sa (zatiaľ) kúpeme vo veľkom bazéne, ak pribúdajú oblasti, kde chýba pitná voda pre obyvateľov.

Náš bazén ohrieva slnko

Makovicu milujeme najmä kvôli osvieženiu, preto je otvorená v dňoch, kedy predpokladáme, že ho ľudia budú spontánne vyhľadávať. Ak sa neradi tlačíte, využite pre návštevu pracovné dni, teplý víkend znamená aj vyšší počet návštevníkov.

Voda do 27°C je zdravšia

Je menej náročná na chemickú úpravu. Čím teplejšia, tým náročnejšie je udržanie mikrobiologickej kvality a čistoty. Teplú vodu nájdete najmä v bazénoch, kde existuje výdatný (napr. termálny) zdroj zabezpečujúci jej častú výmenu.

Naše bufety sú vám k dispozícii

Ale nekladieme prekážky, ak si donesiete piknikový kôš, alebo použijete na pivo ten istý pohár viackrát. Aj v bufetoch sú ceny jedál zložené z cien potravín, energie a práce ľudí.

Hrajme férovo

Personál Makovice tvoria tradične študenti, pre niektorých je to prvé zamestnanie, ktoré ich veľa naučí o práci aj o ľuďoch. Sme schopní ich dobre vybrať i vyškoliť a zrejme ani nezistíte, že ste ich desiaty zákazník v živote. Komunikujme spolu ako partneri, ktorí sa navzájom potrebujú, aby výsledkom bolo zlepšenie služby, nie frustrácia. Sme tu preto, aby ste sa cítili príjemne, o prípadnom nedostatku nám povedzte priamo, pokojne a my ho vyriešime.