cenník

Výroba technického snehu

V stredisku v nadmorskej výške 460m n. m., s dĺžkou zjazdovky 950m, tvorí najvyššie percento v cene lístka. Výroba snehu je energeticky veľmi náročná a stojí nás za jednu sezónu vždy päťcifernú sumu. Kúpou lístka preposielate toto percento VSE a. s. a VSD a. s. Tieto podmienky buď akceptujeme, alebo v tejto geo-oblasti nelyžujeme.

Údržba a úprava zjazdovky

Všetci chceme jazdiť slobodne, bezpečne, nebavia nás bubny, obchádzky, zodraté miesta, chceme si to užiť. Preto je na Makovici samozrejmosťou úprava denná. A to bez ohľadu na to, či tu lyžovalo a podporilo nás kúpou lístka v daný deň 200 alebo 20 lyžiarov.

Prevádzka vleku

Netvorí najvyššiu položku a darí sa nám to najmä vďaka tomu, že sme odolali vybudovaniu sedačkovej lanovky, ktorá je na prevádzku energeticky oveľa náročnejšia. Užime si teda v zime jazdu na vleku ako výhodu.

Cena práce

Sme miestna rodinná firma a pracujeme na všetkých pozíciách a v prvej línii, na čele s majiteľmi. Využívame svoje znalosti a skúsenosti z podnikania od roku 1993 vo váš prospech.

Prevádzka a réžia

Sú veci, ktoré ako lyžiari nevidíte, ale sú nevyhnutné a platíme za ne bez ohľadu na to, či nám napr. Covid bráni v prevádzke. Sú to pravidelné odborné revízie, dodržiavanie legislatívy a bezpečnosti, náhradné diely, opravy, servis, vykurovanie, temperovanie, starostlivosť o areál, parkovisko a pod.

DPH a inflácia

DPH donedávna tvorila až pätinu ceny lyžovačky na Slovensku a je dôležitá pri porovnávaní cien služieb, potravín i energií so zahraničím, napr. Poľskom, odkiaľ na Makovicu prichádza veľa spokojných hostí. Akceptujú, že slovenská DPH 10-20%, je realitou oproti zníženým sadzbám v PL od 0, cez 5, 8 po 10%. Nie sú to prostriedky, ktoré zostávajú nám, podobne ako veľká časť vyššie uvedených položiek. I preto, že nepodnikáme v šedej ekonomickej zóne a sme zodpovednými platcami daní.

Nevodíme vás za nos

Všetci máme radi slovo "zľava". Ale väčší zmysel nám dáva presvedčiť vás, že robíme dobrú prácu, ktorá má svoju reálnu hodnotu. Vážime si, že aj naši hostia sú si podobní: Výborní lyžiari, ktorých premýšľanie nebolí. A tých by sme neradi urazili cenami popierajúcimi realitu.

Osvetlenie

V časoch kríz sme sa rozhodli túto položku vypustiť, keďže väčšina lyžiarov preferuje lyžovanie pri dennom svetle a je to príležitosť na energetickú úsporu, ktorá nikoho výrazne neobmedzí.

Lyžujeme pre radosť

Tento pôžitok je súčasťou nášho životného štýlu, milovanou záľubou a chceme si ho vychutnávať, kým nám to klíma ešte veľkoryso dovoľuje.

 

Ale po pandemických, klimatických a energetických krízach už všetci uvažujeme o lyžovaní trochu inak a je to tak správne.

 

←  Pozrite si, čo cenu lyžovačky na Makovici určuje. Kde sa prispôsobujeme, aby sme dosiahli prijateľné podmienky pre všetkých a spokojne, bezpečne a dobre si oddýchli.

Benefity

Kedy sa rozhodnúť pre Makovicu? Vďaka širokej ponuke časových lístkov tu zriedka zažijete preplnený svah.

 

Ak je pre vás lyžovanie aktívnym športom na utuženie kondície, preferujete priestor, chcete svižnú jazdu bez čakania v rade a ceníte si kvalitné snehové podmienky a poctivú úpravu svahu - vitajte!

 

Vašimi spoločníkmi budú podobne naladení lyžiari a budete sa cítiť ako doma.

   

Náročnosť

Červená
950 metrová zjazdovka
s prevýšením 186 m
Večerná úprava zjazdovky po každom lyžovaní
Ľahká dostupnosť
z hlavnej cesty
Výborný pomer ceny
a kvality služieb
Dostatok technického snehu počas celej sezóny
Bistro s domácou kuchyňou, 50 miest na sedenie
Pohodlné asfaltové parkovanie zdarma
Osvetlenie celého svahu
Rýchle WI-FI pripojenie zdarma + webkamera
Rýchly vlek Poma H-130, za 3 minúty ste hore
Toalety a sprchy zdarma
Bazén na otužovanie zdarma
Časové lístky Dospelí, deti, študenti
Sezóna 2023/2024
-
1 hodina € 13.00
2 hodiny € 15.00
3 hodiny (najpredávanejší) € 17.00
4 hodiny € 19.00
Celý deň (9.00 - 16.00 hod.) € 25.00
Parkovisko € /zdarma
Toalety € /zdarma
Otužovanie v bazéne € /zdarma
Úschovňa (v pokladni) € /zdarma
-
Informacje dla gości z Polski: € 1 : 4,31 PLN (orientacyjne obliczenie: NBP 15/12/2023)
Akceptujemy płatności NFC (karta kredytowa, smartfon) w kasie i w bistro. Gotówką możliwa w € € - bilety czasowe: €13.00~56 PLN, €15.00~65 PLN, €17.00~73 PLN, €19.00~82 PLN, €25.00~108 PLN
Przejście graniczne Nižná Polianka - Oženna jest nadal zamknięte dla ruchu pasażerskiego z powodu decyzji strony polskiej. Możliwe jest przejście dla pieszych. Można do nas dojechać przez Konieczną, Barwinek, Muszynkę.
* Všetky ceny sú uvedené s DPH

dodatočné informácie

Testovacia jazda

Ak ste u nás prvýkrát a váhate, či to zvládnete, dohodnite sa s obsluhou vleku: Na prvú testovaciu jazdu vás pustí zdarma.

Platnosť lístka

Lístky platia od zakúpenia v pokladni strediska. Lyžiarske lístky sú neprenosné a zakúpené mimo pokladne nebudú obsluhou vleku akceptované.

Ako môžeme
k udržaniu cien
prispeť každý
za seba

Ustrážme svoju ekologickú stopu

Sme vybavení tak, aby každé miesto v areáli zostalo po odchode hosťa čisté a nezvyšovalo náklady na upratovanie a personál tam, kde môžeme očakávať spoluprácu. Ďakujeme.

Parkujme ohľaduplne

Je skvelé, že parkovanie na Makovici je počas celej letnej i zimnej sezóny zdarma. Je to možné iba vďaka ohľaduplným vodičom.