Kontakt a mapa

call makovica kopietelefón:
+421 (0)903 618 042
+421 (0)903 635 710

email:
marysa@makovica.sk

adresa:
ski/sun area Makovica
Ing. Jaroslav Špik
Nižná Polianka 11
086 36

GPS: 49.399035, 21.39383

 

Mapa

Zobraziť ski/sun area Makovica Nizna Polianka, Slovakia na väčšej mape


Dostupnosť:

AUTO
GPS: 49.399035, 21.39383

Rekreačná oblasť MAKOVICA – Nižná Polianka, leží na hlavnom cestnom ťahu č. 77,  BARDEJOV – SVIDNÍK.

Lyžiarsku zjazdovku uvidíte už zo vzdialenosti 3 km po pravej strane – ak prichádzate od Bardejova. Zo smeru od Svidníka odbočíte asi 500 metrov za obcou Nižná Polianka vľavo. Kúpalisko by ste v lete pre stromy určite prehliadli. Za bežných okolností si preto všímajte informačné tabule.

Od jari 2015 prebieha v tesnej blízkosti areálu rekonštrukcia hlavného cestného ťahu, preto dopravu riadi svetelná signalizácia a funguje iba jeden jazdný pruh. Potrebujete vedieť dve dôležité veci:

– odbočka na kúpalisko je v rozostavanom úseku v dĺžke cca 1km a je nenápadná (od BJ vpravo, od SK vľavo) a dolu kopcom, spomaľte a hľadajte.

2. pri výjazde z kúpaliska treba rešpektovať semafór, pretože potrebujete zistiť, ktorý smer v čase vášho výjazdu má zelenú.  Sledujte prechádzajúce autá.

Parkovať môžete na parkovisku areálu,  príp. na núdzových trávnatých parkoviskách, ktoré sú počas letnej a zimnej sezóny označené. Parkovanie je po celý rok bezplatné.

AUTOBUS

Cestovné poriadky: www.cp.sk
Výstupná zastávka: Villa MAKOVICA

Pravidelnými spojmi sa dostanete do Bardejova. Z autobusovej stanice k nám smerujú tieto spoje: Svidník, Stropkov, Snina, Humenné, Ondavka, príp. aj niektoré súkromné spoje a diaľkové linky. Autobusy do Nižnej Polianky premávajú cca každé dve hodiny.
Obec Nižná Polianka má dve autobusové zastávky ale iba na jednej z nich zastaví každý spoj. Aby ste sa nachodili čo najmenej, odporúčame pri nástupe upozorniť vodiča, že chcete vystúpiť na zastávke Villa MAKOVICA. Z nej to máte 5 minút cesty a ste u nás.

VLAK

Cestovné poriadky: www.cp.sk

Opäť je dôležité dostať sa do Bardejova. Nemusíte sa báť, že zabudnete vystúpiť, tu železnica končí. Ďalej pokračujete autobusom. Vlaková a autobusová stanica sú na jednom mieste.

LIETADLO

Slovensko
Nižná Polianka je cca 100 kilometrov vzdialená od letiska Poprad-Tatry a rovnako od letiska Košice. Od letiska Bratislava ju delí 450 km. Doprava z týchto letísk je možná autom alebo pravidelnou autobusovou a vlakovou dopravou, prípadne taxislužbou.

Poľsko
Najbližšie letiská na poľskej strane sú letisko Rzeszow (137 km) a letisko Krakow (199 km).