Lyžovačka

Ste lyžiari alebo dávate prednosť snowboardu? U nás si deň naozaj užijete! Ak hľadáte priestrannú zjazdovku, dostatok snehu, vynikajúco upravený terén, spoločnosť rovnako dobrých jazdcov na svahu, pohodlné parkovanie a dobré jedlo a pitie, budete spokojní. Máme vynikajúce prírodné podmienky a ulyžujeme vás za cenu poldenky!

950 metrová zjazdovka s profilom, ktorý nenudí, prevýšením 186 metrov – náročnosť – červená
technický sneh na celom kopci, denná úprava, rýchly vlek Poma H 130 – 3 minútky a ste hore
osvetlenie celého svahu
snowpark s prekážkami v cene lístka a skokmi (podľa snehových podmienok)
ceny lístkov, ktoré potešia, bufet s domácou kuchyňou, neformálne, priateľské prostredie
ľahká dostupnosť, bezplatné pohodlné parkovanie, WC a wi-fi pripojenieMakovica v zime
Sme jedným z najnižšie položených slovenských svahov, preto je pre nás dôležité začať lyžovačku kvalitnou vrstvou snehu, ktorá  vydrží mierne oteplenia a nápor lyžiarov. Štartujeme pri jeho výške min. cca 30 cm, čo sú veľmi dobré podmienky vďaka údržbe zjazdovky v lete. Kým nám počasie tieto základné podmienky dovolí splniť, pozrite sa, ako sú na tom strediská v okolí alebo si prečítajte Časté otázky lyžiarov, dozviete sa o termíne otvorenia viac.

Od sezóny 2009/2010 je naša zjazdovka umelo zasnežovaná, ale vždy je šanca aj na zážitok v prašane. Má strednú (červenú) náročnosť. Je orientovaná západne, preto máme pri dobrom počasí vždy slnečnú lyžovačku. Ak preferujete snowboard, skúste náš snowpark. Starajú sa oňho chalani z občianskeho združenia Džizo Crew a tí to s doskami naozaj vedia!
Makovica v zime2
Čo u nás nenájdete:

Náš kopec vyhľadávajú skôr pokročilí lyžiari, než začiatočníci. Nenájdete u nás vyhradenú detskú zjazdovku alebo detský vlek, detské lístky, požičovňu lyží, ale najbližšia je v Bardejove Lyžiarske kurzy tu máme výnimočne, zjazdovka je vždy vo veľmi dobrom stave a sú na nej najmä zdatnejší a rýchlejší jazdci.

Užitočné info:
Pred návštevou si prečítajte náš Biely kódex.
titulka web zima3