O nás

„Som na Polianke! Lyžujem na Makovici!“

Je príjemné sledovať, že sa ľudia pri telefonovaní usmievajú. Máme toto miesto radi a tešíme sa, že vy máte radi nás. Sme malá rodinná firma, ktorá má väčšinu svojej činnosti sústredenú práve v Nižnej Polianke. Ťažko sa nám tu vyhnete :)  na web o nas 1_maly

Makovica je na Hornom Šariši, na polceste medzi Bardejovom a Svidníkom, v Nízkych Beskydách, vedľa obce Nižná Polianka.

Jasné, spôsobuje závislosť, ale nepestujeme tu ópiáty. Volá sa tak blízky hrad Makovica (Zborovský hrad) ktorý dal meno aj celému svojmu historickému panstvu.

Baví nás lyžovanie, plávanie a obchodovanie

Keď sme v roku 1993 premýšľali, čím sa po štúdiách živiť, vedeli sme len jedno: Že to nebude ani v zahraničí, ani na druhom konci Slovenska, ale doma. Trochu sme sa porozhliadli, kde by sme mohli vytvoriť niečo funkčné a užitočné. Našli sme toto:

V zime určite vyskúšajte náš lyžiarsky svah. Prenajali sme si ho v roku 2000 ako celok s letným kúpaliskom a spočiatku sme vám ponúkali najmä 100% prírodný sneh a domácu štrúdľu. Ako bonus ste mali v cene skvelý výhľad na Nízke Beskydy.

Rokmi sme základnú ponuku rozšírili a vyladili. Štrúdľa a výhľad stále platí, ale sneh sa zmenil na technický a pribudli nám snowboardové rekvizity na kopci. Senior manažéri sú starší a skúsenejší, ale naši hostia mladnú a ceny zostávajú priateľské. 

V lete sme tu pre všetkých kúpaniachtivých, Makovica je kultovým prírodným kúpaliskom s dlhou tradíciou a jednou z mála vodných plôch v regióne, kde si môžete vždy dobre zaplávať bez ohľadu na počet návštevníkov. Štyritisíc kubíkov pitnej vody je fakt dosť.

Koľko kúpalísk uprostred lesa a zároveň ľahko dostupných a s pohodlným parkovaním poznáte? Kde vám postavia päťmetrový skokanský mostík, z ktorého si prosto musíte skočiť? Kde môžete ležať v hojdacej sieti s knihou v ruke a v bufete vám navaria domáci puding s piškótami? Bez ohľadu na kalendár kladieme dôraz na pohodu a neformálnosť.

Ak sa rozhodnete pre krátku prechádzku smerom do obce, dajte si pivo v našej krčme. Je to skutočná dedinská krčma v príjemnom prostredí, s dobre vychladeným Šarišom, Gambrinusom a Kofolou, priamo v centre.

Hneď oproti nájdete našu predajňu potravín. Aj tá je presne ako má na dedine byť – so všetkým potrebným, čo môžete ako domorodec alebo turista chcieť. Navyše s milou a zhovorčivou obsluhou. Ste vítaní!

na web o nas 2 maly