Záleží nám na vašej pohode

23 mája, 2023

Prevádzkové pravidlá Letného kúpaliska Makovica v sezóne 2023


Milí návštevníci,

vitajte na Makovici, vašom obľúbenom kúpalisku.

Záleží nám na tom, aby sme sa spolu dobre cítili, boli v bezpečí a rešpektovali sa.

Srdečne ďakujeme, že nám v tom pomôžete.

Typ bazéna – rekreačný, plavecký, s teplotou vody do 26°C, s vlastným zdrojom.

Kvalita vody je pravidelne monitorovaná Úradom verejného zdravotníctva SR 
a zodpovedá štandardom kvality pre umelé bazény.

Vstup do bazéna je povolený len v oblečení určenom na plávanie a po osprchovaní.Uvádzaná teplota vody v bazéne nie je konštantná, mení sa v závislosti na dennej dobe, počasí a mieste – podľa hĺbky vody. Náš bazén je permanentne prietočný, teplotu vody ovplyvňuje aj množstvo pritekajúcej čerstvej podzemnej vody.

Pri vstupe je možnosť požičať si zdarma jeden slnečník, ďalší za poplatok (kým postačuje zásoba). Pri odchode nám ho prosím doneste na rovnaké miesto.

V bazéne je povolené používanie malých nafukovačiek pre jednu osobu s podmienkou, že neprekážajú plavcom v plaveckej časti a iba v dňoch alebo častiach dňa, kedy je návštevnosť nižšia. Rešpektujte prosíme pokyny plavčíkov a prevádzkovateľa.

Dno bazéna je betónové, na vstup do bazéna využite najmä miesta so zábradlím, v teplom počasí sa môžu rýchlejšie tvoriť tesne pod úrovňou vody riasy a hrozí pošmyknutie.

Pri skákaní z mostíka zvažujte svoje schopnosti, hĺbka vody pod ním je 3,5 metra.

Rodičia dohliadnu, aby aj menšie deti vstupovali do bazéna, sadali si na stoličky a pohybovali sa v areáli a v bufetoch iba v plavkách, ev. jednorazových plienkach. Sme v autentickom, prírodnom, lesnom prostredí, nenechávajte prosím deti úplne bez dohľadu a predvídajte.

V areáli nie je povolená vlastná reprodukovaná hudba (prenosné reproduktory) a máme aj miesta, kde chceme zachovať čo najväčšie ticho. Používajte prosíme pre svoju potrebu výlučne slúchadlá. Ak vo vašej blízkosti iný hosť toto pravidlo nerešpektuje a ruší vás to, môžete ho upozorniť s odvolaním na tento dokument, prípadne na to upozornite personál kúpaliska.

Stravovacie zariadenia a bufety sú v prevádzke  počas otváracích hodín areálu. Priestor na sedenie pri bufetoch je samoobslužný a vyhradený pre krátkodobý pobyt – konzumáciu zakúpených jedál a nápojov. Osobné veci ponechané na stoloch dlhší čas, personál odloží.

V areáli je povolené piknikovanie bez použitia grilu, na mieste a spôsobom, ktorý neobťažuje iných hostí.

Náš bazén má hĺbku 3,5 m, v areáli nepredávame alkohol (okrem piva). Osoby pod vplyvom alkoholu budú vyzvané, aby areál bez náhrady vstupného opustili.

Do areálu kúpaliska nie je povolený vstup s domácim zvieraťom.

Makovica je lesné kúpalisko s veľkým množstvom vysokých stromov. Pri búrke s bleskami alebo náhlej zmene počasia, odporúčame z bezpečnostných dôvodov presun do vlastného auta. Ak ste neprišli autom, presuňte sa do bufetu, na toalety, nezostávajte pod slnečníkmi. S platným lístkom sa môžete do areálu vrátiť, ak to počasie dovolí.

Na parkovanie je určený priestor parkoviska a niektorých priľahlých zatrávnaných plôch. Vyznačené parkovisko je zdarma, rešpektujte prosím, ak vás pracovník kúpaliska navedie na konkrétne parkovacie miesto, zvlášť v teplé dni, kedy je vyššia návštevnosť.

Systém parkovania si prosím pred návštevou pozrite tu.
Mapa dostupných parkovacích miest.

Pri menej vážných zdravotných problémoch a drobných úrazoch vyhľadajte plavčíka. Ak si stav vyžaduje ošetrenie lekára, volajte linku 112.  Najbližšia stanica zdravotnej záchrannej služby je v Nižnej Polianke.

V extrémne teplom počasí a pri zdravotných komplikáciách návštevu kúpaliska zvažujte alebo minimálne dodržujte pitný režim. Pitná voda je vo vnútorných aj vonkajších sprchách, kde sú aj kohútiky, z ktorých si naplníte vlastnú fľašu.

Vysokorýchlostný internet v areáli kúpaliska poskytuje zdarma spoločnosť WI-NET.

Areál je monitorovaný kamerovým systémom.Reklamačné podmienky nájdete tu: