Kontakt

Potrebujete viac informácií?
Ozvite sa nám.

ski/sun Area Makovica

ski/sun area Makovica - Ing. Jaroslav Špik
Nižná Polianka 11, 086 36, Slovensko
IČO: 33 53 44 11
IČ DPH: SK 10 20 70 46 74
SK90 0900 0000 0000 8514 0327
+421 (0)903 618 042
+421 (0)903 635 710
marysa@makovica.sk
jaro@makovica.sk

Dostupnosť

Ako sa k nám dostanete:

GPS: 49.399035, 21.39383

Rekreačná oblasť MAKOVICA – Nižná Polianka, leží na hlavnom cestnom ťahu č. 77, BARDEJOV – SVIDNÍK.

Lyžiarsku zjazdovku uvidíte už zo vzdialenosti 3 km po pravej strane – ak prichádzate od Bardejova. Zo smeru od Svidníka odbočíte asi 500 metrov za obcou Nižná Polianka vľavo.

Za bežných okolností si všímajte dopravné značky s označením „kúpalisko“ a „lyžiarsky vlek“.

Parkovať môžete na parkovisku areálu, príp. na núdzových trávnatých parkoviskách, ktoré sú počas letnej a zimnej sezóny dostupné. Parkovanie je po celý rok bezplatné.

Cestovný poriadok nájdete tu.

Výstupná/nástupná zastávka: Villa MAKOVICA

Pravidelnými spojmi sa dostanete do Bardejova. Z autobusovej stanice k nám smerujú tieto spoje: Svidník, Stropkov, Snina, Humenné, Ondavka, príp. aj niektoré súkromné spoje a diaľkové linky.

Obec Nižná Polianka má dve autobusové zastávky, ale iba na jednej z nich zastaví každý spoj – tá je priamo v obci, cca 1 km od kúpaliska. Aby ste sa nachodili čo najmenej, odporúčame pri nástupe upozorniť vodiča, že chcete vystúpiť na zastávke Villa MAKOVICA alebo kúpalisko. Z nej to k nám máte za menej ako 3 minúty.

Cestovný poriadok nájdete tu.

Opäť je dôležité dostať sa do Bardejova, tu železnica končí.

Ďalej pokračujete autobusom. Vlaková a autobusová stanica sú na jednom mieste.

Slovensko:

Nižná Polianka je cca 100 kilometrov vzdialená od letiska Poprad-Tatry a rovnako od letiska Košice. Od letiska Bratislava ju delí 450 km.

Doprava z týchto letísk je možná autom alebo pravidelnou autobusovou a vlakovou dopravou, prípadne taxislužbou.

Poľsko:

Najbližšie letiská na poľskej strane sú letisko Rzeszow (137 km) a letisko Krakow (199 km).

Často kladené otázky

  • 01 Je kúpalisko bezbariérové?

    Žiaľ, nie je, alebo nie úplne. So sprievodom, alebo pomocou personálu sa dostanete z parkoviska do areálu, k okraju bazéna, môžete si dať kávu na terase, obed na terase bistra, posedieť si v tieni alebo oddýchnuť na trávniku s výhľadom na kúpalisko. Do bazéna s hĺbkou vody na plávanie sa vchádza buď na miestach so zábradlím (bez schodov a s pomerne strmým sklonom) alebo po kamenistom zjazde na spevnenú plochu, kde môžete zrelaxovať s nohami vo vode a na lehátku alebo sa postupne prebrodiť do hlbšej vody.

  • 02 Sú na kúpalisku detské atrakcie?

    Podľa toho, čo je pre vás a vaše deti aktraktívne. Milujú čľapkanie a plávanie a neviete ich dostať z vody? Radi skúmajú život v mravenisku? Pozorujú žabky? Učia sa rozoznávať kvety, stromy a vtáky? Radi sa s vami rozprávajú a čítajú si? Potom sme plní atrakcií, ktoré v meste nenájdu a budete mať na ne dosť času. Preferujete štandardné detské ihriská a preliezačky, nafukovacie hrady a pieskoviská? Potom vám odporučíme iné miesto.